Kediler ve Kadınlar Arasındaki Benzerlikler

kedisevenkadin

Kedilerin kadınları, erkeklerden daha çok benimsedikleri ve kadınların da erkeklerden daha fazla olarak kedi besledikleri, araştırmalar ve incelemeler sonucu ortaya çıkarılmıştır. Yani, kadınlar ve kediler arasında ilginç bir bağ kurulmaktadır. Samimiyet ve sevgiden ileri gelen bu bağ, aynı zamanda çeşitli duygusal benzerlikleri de kapsamaktadır.

Bilimsel anlamda kediler ile kadınlar arasında, erkeklere nispeten çok daha iyi bir bağ olduğundan bahsedilebilir. Çünkü bir takım davranışlar ve yaklaşımlar, kedilerin kadınlara neden daha yakın olabileceğini gözler önüne sermektedir. Peki, nedir bu benzerlik etmenleri?

İlk olarak akla gelen etmen, dokunma ile ilgilidir. Çünkü hem kediler, hem de kadınlar duygularını dokunarak ifade etmekten hoşlanırlar. Kediniz sizi seviyorsa, bacaklarınıza sürtünerek sizinle olduğunu belli edecektir. Tıpkı bir kadının, sevdiği kişiye ya da çocuğuna dokunması gibi, dokunuş her ikisi için de bir sevgi işaretidir.

Dokunma ile ilgili olarak, kedilerin okşandıkları zaman psikolojik olarak daha iyi hissettikleri söylenebilir. Kadınların kedilerini hassas ve sevecen bir şekilde okşamaları, kedilerde güven ve huzur duygularını tesis etmektedir. Kediler bu şekilde, diğer hayvanlardan ayrıldıklarını ve özel olduklarını anlarlar. Erkeklerin saatlerce bir kediyi okşamayacağı düşünüldüğünde, kedilerin kadınlara daha yakın hissetmesi oldukça doğaldır.

Ses tonu da bu iki dost arasında önemli bir etken olarak ortaya konmaktadır. Kadınların ses tonundaki yumuşaklık ve naiflik, kedilere daha çekici gelmektedir. Ses karakteri olarak da benzetilen kadınlar ve kediler, bu nedenle psikolojik olarak daha samimi bir ortam ve yaklaşım sergilemektedirler.

Kediler ve kadınlar arasındaki yakınlığın bir başka etmeni de hoşgörüdür. Erkeklerin kadınlara nazaran daha çabuk sinirlenmesi, yine erkeklerin tolerans eşiklerinin daha düşük olması gibi noktalar, kediler ile erkeklerin arasında büyük samimiyetler geliştirmezken; kadınlarda ise bu durum tam tersidir.

Kadınlar, erkeklere nazaran çok daha hoşgörülü ve çok daha sabırlı olabilmektedirler. Bu nedenle de kadınların evcil hayvan bakma konusunda erkeklerden daha etkin oldukları söylenebilmektedir. Aynı durum, kediler için de fazlasıyla geçerlidir.

Kısacası kadınlar ile kediler arasında farklı bir bağ vardır. Bu bağın etmenleri de hoşgörü, anlayış ve sevgi gösterilerine dayanmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir