Kedi Seven Erkek

kedisevenerkek

Kedilerin insanlarla olan diyaloğu, genel anlamda evcil kediler baz alınarak akıllarda yer etmiştir. Eve alınan bir kediye bakılması, insanların bu konuda ne kadar istekli olup olmadığını göstermektedir. Kadınların hayatın her alanında bu tip bakım konularında erkeklerden daha fazla sorumluluk almaları, evcil hayvan bakımında da öne çıkarken, kedi seven ve kedilere bakabilen erkekler ise oldukça ilginç bir yaklaşımla değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme o kadar uç noktalara gidebilmektedir ki, kimi zaman “kedi seven erkekten iyi koca olur” değerlendirilmesi bile yapılabilmektedir. Peki, bunun nedeni nedir? Bir erkeğin kedileri sevmesi ve onlara bakması, niçin önemlidir?

Kedi bakımı, daha anaç bir tavır gerektirdiği için erkeklerin bu konudaki yaklaşımları insanlara daha ilginç gelmektedir. Oysa ki yapılan araştırmalar, kedi bakımını üstlenen ve onları severek besleyen erkeklerin oldukça olgun ve düzgün insanlar olduklarını ortaya koymaktadır. Hatta, Texas Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırma doğrultusunda, kedi bakan erkeklerin eğitimli insanlar oldukları, köpek bakan erkeklere göre % 17 daha kültürlü olabildikleri ifade edilmektedir.

Kedi seven erkeklerin, bu sevgilerini kedi bakımında göstermeleri oldukça önemli bir noktadır. Çünkü kedilere bakmak, kedi sevgisi hissetmek ile aynı değildir. Dökülen tüylerin temizlenmesi, kediye tuvalet ve beslenme eğitimlerinin verilmesi ve benzer eylemler, detaylı düşünme ve özveri gerektirmektedir. Bunu başarabilen erkekler de, duygu dünyalarında naif ve hassas insanlar olduklarını gösterirler.

Kediler ile erkeklerin ilişkisi, özellikle evcil kedilerin bakımları aşamasında daha da kuvvetlenir. Kedi seven erkekler, bakım zamanı işten kaçmazlar ve kedilere yakınlık gösterirler. Her ne kadar kediler ile kadınların benzeştirildiği ve kadınların erkeklerden daha iyi bir şekilde kediler ile samimiyet kurduğu düşünülse de, bu genellemeyi kedi seven erkekler bozabilmektedirler.

Kedi seven erkeklerin belli başlı özellikleri de araştırmacılar tarafından ortaya konmuştur. Bu erkeklerin öne çıkan 4 özelliğini şu şekilde özetleyebiliriz;

  • Sorumluluk sahibidirler
  • Karşılarındaki herkese saygılıdırlar
  • Bağımsızlığa ve dik başlılığa düşkündürler
  • Sevmelerinin sınırı yoktur

Kedilerin bakımlarını üstlenen ve onları her şartta en iyi şekilde yetiştirmeye çalışan erkekler, insan ilişkilerinde de oldukça başarılı olarak tanınmaktadırlar.

 

İlgili Yazılar

1 Yorum

2 yaşında bir kedim var, buradaki makaleyi okuyunca ben neymişim bee dedirttirdi ahhahah 🙂 teşekürler

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir