Kedi burçları

kedi burçları

Astrolojide her canlının bir burcu vardır. Burçlar tıpkı insanlarda olduğu gibi kedilerin doğum tarihleri ile hesaplanır. Yazımızda 12 kedi burcunu ve kedi burçları özelliklerini bulabilirsiniz.

Koç burcu kedi (20 Mart – 19 Nisan)

Koç burcu kedisinin en önemli özelliği hareketli yapılarıdır. Aktif olan kediler sürekli bir yerlere zıplayan neşeli bir görüntü oluştururlar. Terazi burcu kediler ile iyi anlaşan koç burcu, aynı zamanda ataları gibi avlanmayı çok sever. Bu sebeple koç burcu kedileri eğitmek için biraz fazla çaba göstermeniz gerekebilir.

Boğa burcu kedi (19 Nisan – 20 Mayıs)

Tam bir kucak kedisidir boğa burcu kedileri. Rahatına düşkün kedinizle bir koltuğun üzerinde dinlenirken sık sık karşılaşmanız olasıdır. Ancak yanlış anlamayın, aynı zamanda avcılık yetenekleri de çok iyi durumdadır. Eğer istediği ilgiliyi sizden göremezse kendinizi onun peşinde koşarken bulabilirsiniz.

İkizler burcu kedi (20 Mayıs – 21 Haziran)

Tam bir çocuk dostudur ikizler burcu kedileri. Eğer ailenizde küçük çocuklarınızda varsa ikizler burcunun çocuklarınızla eğlenceli oyunlar oynaması muhtemeldir. Sadece konuşarak değil, size sürtünerek de bir şeyler anlatmaya çalışacaktır. Eğer yeterince sosyalleşmezlerse evdeki eşyalarınızı kendilerini oyuncak edinebilirler.

Yengeç burcu kedi (21 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeç burcu kediler ödül mamalarına bayılırlar. Bir günü bir gününe uymayan yengeç burcunun ne yapacağını kestirmek güçtür. İlginç olarak banyo yapma konusunda istekli olan kedilerin evinize uyumlu olacağı söylenebilir.

Aslan burcu kedi (22 Temmuz – 22 Ağustos)

Atalarının baskın içgüdülerine sahip aslan burcu kediler alfa karakterlidir. Sadece çevresindeki kedileri değil insanları da yönetmesi muhtemeldir. Korumacı içgüdülere sahip kediler aynı zamanda ilgi görmeye bayılırlar. İyi oyuncakları ve iyi mamaları ayırt edebilen bu kediler başka kedilerin eşyalarına ilgi göstermezler. Eğer evinizde başka kedilerde varsa onu mutlu edebilmek için aslan burcuna daima ayrıcalıklı davranmanız gerekebilir.

Başak burcu kediler (22 Ağustos – 22 Eylül)

Temizlik bağımlısı olan aslan burcu kediler çevresine karşı aşırı dikkatlidir. Kirli bir kedi yatağı ya da kirli parkeler onu kızdırmaya yetecektir. Sağlık durumunuzdaki değişimlere karşı hassas olan başak burcu kediler siz daha fark etmeden ağrıyan yerinize kompres yapmaya başlayabilir. Kendine ait özel bir yere ihtiyaç duyan bu kedileri mutlu edebilmek için ayrı bir oda ya da bölme oluşturmanız akıllıca olacaktır.

Terazi burcu kediler (22 Eylül – 23 Ekim)

Sevilmeye bayılan terazi burcu kediler ilgi aşığıdırlar. Söz konusu güzellikleri olduğunda tüy bakımına, tırnak bakımına, kulak bakımına, göz bakımına hatta banyoya bile göz yumabilirler. Hassas karakterlerine dikkat etmez ve terazi burcu kedileri kırarsanız mutlaka onun mutsuzluğunu fark edeceksinizdir. Onu mutlu edebilmek için eve ikinci bir kedi almanız akıllıca olacaktır.

Akrep burcu kediler (23 Ekim – 21 Kasım)

Bir anda nereden geldiğini fark edemiyor ve kendinizi tırmalanmış bir vaziyette buluyorsanız o bir akrep burcu kedisidir. Sinirlendiklerinde bunu çok başarılı şekilde belli ederler. Tırmalama izlerini sadece vücudunuzda değil evdeki eşyalarınızda hatta yataklarınızda da bulabilirsiniz. Ateşi çağrıştıran kırmızı gibi koyu renkleri seven akrep burcu kediler aynı zamanda kıskançtırlarda. Bu yüzden akrep burcu kedilere karşı daima nazik olmaya ve mutsuz etmemeye dikkat etmeniz sizin kendi yararınıza olacaktır.

Yay burcu kediler (21 Kasım – 21 Aralık)

Bu kediler etrafta dolaşmaya tek kelime ile aşıktırlar. Tembel kedilerin tam aksi karakteristiklere sahip bu kediler aşırı derece aktif ve oyuncu kedilerdir. Uğraşması tıpkı yay burcu gibi aktif bir karaktere sahip olan koç burcu kedilerinden bile zordur. Eğer seyahate gidiyorsanız ya da uzun bir yürüyüşe onu da yanınıza almayı düşünmelisiniz.

Oğlak burcu kedi (21 Aralık – 20 Ocak)

Ciddiyet bu kedilerin göbek adıdır. Tıpkı “Benjamin Button” gibi bu kediler yaşlandıkça gençleşirler. Karakterlerindeki ciddi tutumlar onu seçici ve rahatına düşkün bir kedi haline getirmiştir. Çocuklarla uyumlu oğlak burcu kedileri mutlu edildiği müddetçe sorumluluklarından kaçma eğiliminde değildirler.

Kova burcu kedileri (20 Ocak – 19 Şubat)

Özgün bir karaktere sahip kova burcu kedileri bağımsızlığı severler. İletişim yetenekleri yüksek bu kedilerin farklı dış görünüşleri de olması muhtemeldir. Bağımsızlıklarına düşkün olmaları özellikle çalışan kedi sahipleri için onları eşsiz bir seçenek haline getirir.

Balık burcu kediler (19 Şubat – 20 Mart)

Uykucu balık burcu kedilerini hoş tutmak için küçük bir oyuncak ve biraz yaş mama yeterli olacaktır. Gerçekçi oyuncakları çok seven balık burcu kedileri aynı zamanda hassastırda. Siz daha asansördeyken eve gelenin siz olduğunu fark edebilen balık burcu kedilerini en mutlu eden şey lezzetli bir mama sonrası rüya görebilecekleri derin bir uykudur.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir