American Keuda Kedisi Özellikleri Nelerdir ?

american keuda kedisi

Hayatımızın neşesi olan hayvanlar özellikle kedi beslemeyi seven kişiler American keula hem bakımı kolay hafta da birkaç kez fırçalanması yetiyor hem de sahibine düşkünlüğü ile çok sevilir. American keuda birçok renk çeşidine sahiptir. Krem rengi, beyaz, siyah, mavi, kızıl  iki renkli olanları da vardır. Kısa tüyleri vardır.  American keudanın en çok bilinen yönleri hareketli bir yapıya sahip olması, hızlı koşması ve yazın denize giderseniz sizinle birlikte yüzeceğinden emin olabilirsiniz çünkü suyla oynamayı çok severler.  Daha çok American keudanın minyatür türleri üretilir. Çok zekidirler. Keudaların vücut yapısını incelersek vücut yapısı orantılıdır. Yüz şekilleri hep aynıdır. Yüzlerine göre kulakları orta büyüklüğe sahiptir. Yumuşacık tüylere sahip olan American keuda karnında ki derisi kıvrımlar oluşturur. Bu kıvrımların yardımı elbette ki oluyor. Yaz aylarında bu kıvrımlar vücudundaki ısı ayarlanmasında yardımcıdır.

American keuda çok hızlı koşması ile de bilinir.  Özgürlüğüne çok düşkündür. Sahibine karşı şevkatli olarak bilinir.  Yeni kişilere hemen ısınamaz biraz zaman geçmesi gerekir. Çocuklarla dostluk kurmada iyidir. Hayvanlarla dostluğu da sever.  Hareketli bir yapıya sahip olduğu için cesaretli ve sağlıklı bir yapıları vardır. Kökenleri Güney Amerika’dır.  Beslenmesi için kaliteli mamalardan kullanabilirsiniz. Bunların yanında American keudalara ek gıda olarak et, balık, tavuk, yumurta, peynir,  ciğer de vermeniz besin alımı için sağlıklı olacaktır. American kedileri ortalama 15 yıl yaşarlar. Çok sıcak ya da çok soğuk havaları sevmezler ve bu koşullarda dayanıksız yapıya sahiptirler.

İlgili Yazılar

1 Yorum

isim ne önemli  -  Tem 14, 2015 / 11:16

benimde bir kedim varveteriner bombay diyo ama özellikleri ve resmi keudaya daha çok benziyo çok vahşi ve oyuncu bi hayvan sadece uyadıktan sonra ilk 8 dakika felan sevdiriyo. öylevahşiki elimi param parça etti sürekli ısırıyo tırmalıyohiç istemessiniz çok bela bişe

Yorumlar kapalı.