Tavsiye Edilen Tahılsız Kedi Mamaları

wallpaper cat eat fish

Sağlıklı ve kaliteli bir kedi mamasının ana içeriğinin kaynağını belli eden markalar tercih edilmelidir. Kaynağının belli olması et ve türevlerinin açık bir şekilde açıklanması demektir. Kedileriniz için hangi tahılsız markaların daha sağlıklı olduğunu hiç merak ettiniz mi? Merak edenler için sağlıklı tahılsız mama markaları;

1) N & D Tahılsız Kısırlaştırılmış Tavuklu ve Narlı Kedi Maması 

Kedilerinizin tam damak tadına ve metabolizmasına uygun bir şekilde geliştirilerek ve tamda doğasına uygun olarak düzenlenmiştir. İçerdiği besleyici besinler sayesinde kedilerinizin uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri sağlayabilirsiniz. Mamanın içerdiği besinler; taze kemiksiz tavuk eti, kurutulmuş tavuk eti, kılçıksız buğday, yulaf, tavuk yağı, kurutulmuş bütün yumurta, taze ringa, kurutulmuş ringa balığı, balık yağı, hayvansal hidrolize proteinler, kurutulmuş pancar küspesi, bezelye lifi, kurutulmuş havuç, kurutulmuş yonca ve daha sayamayacağımız zengin besinlerdir.

2) Orijen Six Fist Cat Balıklı Tahılsız Kuru Kedi Maması

Az oranda meyve, sebze ve bitkilerle bütünleştirilmiş taze et bakımından zengin, farklı bir beslenmeye duyulan biyolojik ihtiyaca uygun olarak geliştirilmiştir. Ayrıca da doğal olarak tutulan ve günlük taze olarak bulundurulan, tamamı tuzlu su ve tatlı su balıkları ile benzersiz mamalar üretmişlerdir. Böylelikle, kedinizin beslenmesi konusunda içiniz rahat olur. Bu mamanın içerisinde; taze bütün somon, taze bütün ringa, kurutulmuş somon, kurutulmuş ringa balığı, kurutulmuş kömür balığı, taze bütün dil balığı, taze kılçıksız levrek, taze kılçıksız kuzey turna balığı gibi.

3) Acana Pacifica Cat Balıklı Tahılsız Kedi Maması

Kedilerin sağlıklı ve dayanıklı olduğu dış görünümlerinden belli olduklarından dolayı ve buna bağlı olarak dayanıklı deri ve tüy yapısına katkısı olan Acana mama markasını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Mamanın içeriği; kılçıksız somon balığı eti, somon balığı, kızıl patates, bezelye, tavuk, güneşte kurutulmuş kaba yonca, şalgam, ıspanak vb.

4) ORIJEN Regional Red – Tahılsız Kedi Maması

Kedilerin doğal yaşamlarında karşılaştıkları ve yemek için taze et, meyve ve yumuşak meyvelerin farklılıklarına dikkat ederek dengeli bir şekilde üretmeye çalışmışlardır. Mamanın içerdiği protein ve vitaminler; kemiksiz yaban domuzu, kemiksiz kuzu, kemiksiz sığır eti, kemiksiz ciğer, kemiksiz domuz, tüm ringa balığı, domuz ciğer, kuzu yağı, yeşil mercimek, nohut, kırmızı mercimek, bizon, tam yumurta, sarı bezelye, sığır işkembesi, ringa balığı yağı, kuzu ciğeri vb.

İlgili Yazılar