En Çok Tercih Edilen Kedi Kumu Markaları

kedi kumu

Herkes tarafından bilindiği gibi piyasada pek çok çeşit ve marka kedi kumları bulunmaktadır. Peki bunlardan hangisi daha hijyenik, hangisi koku barındırmaz ve hangi kum markası daha iyi… Bütün kedi kumu markalarını denemeden bilemezsiniz öyle değil mi? İşte bu noktada devreye giriyoruz. Kediler için en iyi kum markalarını araştırdık ve sizler için hazırladık.

1) MIRMIR NATUREL TOPAKLANAN, BENTONİT KEDİ KUMU

2’li paket alın karlı çıkın! Mırmır bentonit topaklanan kedi kumu % 100 doğal, katkısız ve saf bir üründür. İdeal bir kedi kumunun sahip olması gereken tüm özelliklere sahiptir. Kedinizin sağlığına zarar verebilecek hiç bir kimyasal katkı maddesi içermez.

2) PETLİNE SİLİKA KEDİ KUMU

Hem kullanım kolaylığı sunmakta hem de temizleme gerektirecek idrar topaklarını arkasında bırakmamasıyla bilinir. Ayrıca idrar kokusunu tamamen ortadan kaldırdığı için kedi sahiplerinin en çok kullandıkları kum markalarından bir tanesidir. Yüksek emiciliği sayesinde bakteri üremesinin önleyerek yüksel oranda hijyen sağlamaktadır.

3) PİSTY CAT DOĞAL ÇAM AĞACI KEDİ KUMU

%100 doğal çam ağacından imal edilen kedi kumu; kedi sahiplerine ve kedilerin sağlığına zarar verecek hiç bir kimyasal içerik bulundurmamaktadır. Pisy Cat organik kedi kumu yüksek emici özelliğinden dolayı yüksek miktarda idrarı emebilmektedir. Ayrıca da bu kedi kumu kedinizin ayağına ve tüylerine kesinlikle yapışmamakta, diğer toz çıkaran kumlar gibi kesinlikle toz çıkartmamaktadır.

4) AKKUM KALIN TANELİ KEDİ KUMU

Bu kedi kumunun su ve koku emme kapasitesi oldukça yüksektir. Akkum kalın taneli kedi kumu sıradan bir kedi kumunun hacminin 5 misline eşit sıvı tutabilmektedir. Tamamen doğal bentonit mineralinden meydana gelmektedir. İçerisinde kesinlikle katkı maddesi içermemektedir. Yüksek ısı ile kurutulduğundan üzerinde hiçbir bakteri ve mikrop barındırmamaktadır.

6) CATSAN HİJYENİK KEDİ KUMU

Doğal kireç ve kuartz kumu içeren özel mineral granüllerinden meydana gelen hijyenik beyaz tanecikler halinde üretilmiştir. Catsan kedi kumu patentli koku önleyici özel mineral granülleri sayesinde bakteri ve koku oluşumunu engelleyerek, diğer kedi kumlarına göre 3 kat daha etkili olmaktadır.

İlgili Yazılar