Kedi Kısırlaştırma Fiyatları

kedi kisirlastirma fiyatlari

Kediler 5-8 aylıkken cinsel olgunluğa ulaşmaktadırlar. Bu yaşlarda kedilerin hamile kalma ve doğurma ihtimalleri yüksektir. Kedi sahibi olan çoğu kişi kedisinin çiftleşmesini istemez. Ortada sahipsiz bir çok yavru kedi varken kimse bunlara yenilerini eklemek arzusu içinde de değildir. Özellikle sokak kedilerinin ortalama ömürlerinin 2 yıl olduğu düşünüldüğünde kısırlaştırma hem vicdanlı hem de mantıklı olan yol olarak önümüze çıkmaktadır.

Kısırlaştırma erkek yada dişi kedide sadece istenmeyen hamileliğe çözüm olarak kalmaz, bu işlem kedilerin ergenlik dönemlerinden itibaren başlayan çiftleşme çağrılarının da önüne geçecektir. Ayrıca kısırlaştırılan kedilerin çeşitli hastalıklara yakalanma riski neredeyse tamamen ortadan kaldırmaktadır. Kedi sahipleri kedilerinin kısırlaştırmalarının yanı sıra kısırlaştırma fiyatlarını da merak etmekte ve hangi klinikte erkek ve dişi kedi kısırlaştırma fiyatları daha uygun öğrenmek istemektedir. Sizin için küçük bir araştırma yaparak kedileriniz için piyasadaki kısırlaştırma fiyatlarını öğrendik.

*Bilindiği gibi özel veya devlet hastanelerinde hem fiyat hem de kalite farkı söz konusu olmaktadır. Erkek kedi kısırlaştırma operasyonu hem kolay hem zahmetsiz olduğundan dolayı kısırlaştırma fiyatları 100-150TL, dişi kısırlaştırma işlemi daha uzun ve zahmetli olduğundan dolayı 200-250TL gibi ücretlere tabidir.

*Ancak belediyelerin kedi kısırlaştırma fiyatlarının bütçenize daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Erkek kedi kısırlaştırma işlemleri için; 60-70TL civarında olmakla birlikle dişi kediler için; 80-90 lira arsında ücret ödeyerek kısırlaştırma işlemini belediyelerde gerçekleştirebilirsiniz.

*Araştırmalarıma göre hayvan barınakları kediler için ücretsiz kısırlaştırma işlemini de yapmaktadırlar. Bundan dolayı öğrenci adayları ve kedilerini kısırlaştırmak için bütçesi uygun olmayan kişiler için en ideal yerin barınaklar olduğunu söyleyebiliriz.

*Ankara da yaşayan arkadaşlarımız için belediye veterinerleri erkek kedileri 50TL’ye dişi kediler ise; 70TL’ye kısırlaştırmaktalar. Özellerde ise; 300 ile 400 TL arasında fiyatlar söylenmektedir.

*İzmir de kedi kısırlaştırma fiyatları en fazla 250TL, en az 150TL arasında değişmektedir.

*Samsunda 80 – 150TL arasında, Mersinde ise 150 ile 300TL arasında kısırlaştırma operasyonları yapılmaktadır.

İlgili Yazılar