Banyo yapan 21 ıslak kedi

funny wet cats 37

Kediler medyada genellikle tarz sahibi şirin canlılar olarak bilinirler. Tam aksine banyo zamanı geldiğinde onların ne denli pasaklı olabileceğini gösteren fotoğrafları derledik.

Herkesin kediler hakkında bildiği ortak bir gerçek vardır: Kediler suyu sevmezler!  Özellikle evde bakılan kedilerin sudan nefret ettiği ortadadır.  Ayrıca soğuk iklimlerde yaşayan kedilerde vücut ısılarında oluşacak dengesizliklerden ötürü yine suya yaklaşmayı fazla sevmezler. Kediler ıslak tüylerinin ağırlaşıp sarkmasına göz yummaktansa dillerini kullanmayı tercih ederler.

Fakat bu fotoğraftaki kedilerin genel kanının aksine suyu sevdiklerini görebiliyoruz.  Özellikle küçük yaşlarda banyoya alıştırılan kedilerin suya karşı daha toleranslı yaklaştıkları bilinmektedir.  Ayrıca van kedisi gibi bazı cins kedilerinde sıcaktan korunmak için yüzmeye karşı genetik yatkınlıkları vardır.

Sonuç olarak zaman zaman özellikle dışarıda da yaşayan kedilerin banyo yapmaya ihtiyacı olabiliyor. Aşağıdaki fotoğraflar her ne kadar eğlenceli olsada kedilerde banyo yapmanın kulağa su kaçması, kedinizin üşütmesi gibi önemli sorunlara sebep olabileceğini hatırlatmakta fayda var. Bu sebeple lütfen özel bir sebep bulunmadıkça kedilerinize banyo yaptırmayınız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir